شرکت مخابرات استان سمنان
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٧ - |

راهنمای نصب مودمASUS 

 

مدل :DSL-N10

 

 

 اگر مدل مودم خود را نمی دانید این راهنما را مطالعه نمایید.


پس از اطمینان از اتوماتیک بودن  IPدرویندوز جهت اتصال به کنسول مودم و انجام تنظیمات مورد نیاز به صورت زیر عمل نمایید:

1.یک صفحه  Internet Explorerباز کنید.

2.IPپیش فرض مودم را در Address Barوارد کنید:199.168.1.1

3.در صفحه Loginباز شده usernameراadmin و passwordرا هم admin وارد کنید.

پس از واردکردن userوpasswordصفحه اصلی کنسول مودم به صورت زیر نمایش داده می شود:

پس از وارد کردن User و Password صفحه اصلی کنسول مودم به صورت زیر نمایش داده می شود:

در نمای کلی کنسول سمت چپ تمامی تنظیمات مودم و در سمت راست صفحه خلاصه ای از تنظیمات انجام شده از جمله نام شبکه، سطح امنیت، خاموش یا روشن بودن Wireless و Mac Address و IP Address مودم مشاهده میگردد. لازم به توضیح است که تمامی تنظیمات مودم از منوی More Config (سمت راست پایین) نیز قابل دسترسی می باشد.

در وسط صفحه نیز تعداد Client های متصل به شبکه، نام مودم و خلاصه ای از تنظیمات و ارتباط یا عدم ارتباط به Internet نمایش داده شده است.

 

تنظیمات جهت اتصال به اینترنت

جهت انجام تنظیمات و وارد کردن اطلاعات مربوط به سرویس دهنده اینترنت (ISP) به وسیله Wizard روی آیکون کره زمین در وسط صفحه کلیک کنید. پس از باز شدن صفحه جدید در سمت راست صفحه در مقابل Quick Internet Setup روی GO کلیک کنید.

در صورت اتصال صحیح مودم به کامپیوتر و خط تلفن و برقراری سرویس DSL از طرف سرویس دهنده مودم به صورت اتوماتیک شروع به عملیات نصب و تنظیمات مینماید در غیر اینصورت میبایست روی Manual Setting کلیک کنید.

در مرحله بعدی می بایست کشور و سرویس دهنده خود را از لیست انتخاب کنید و در صورتیکه شرکت سرویس دهنده اینترنت شما در لیست وجود ندارد گزینه Not List را انتخاب و سپس VPI و VCI را مطابق شکل وارد کرده و در قسمت Connection Type  گزینه ( PPP over Ethernet ( PPPoE را انتخاب و در قسمت Encapsulation Mode گزینه LLC/SNAP-BRIDGING را انتخاب و سپس روی Next کلیک کنید.

نکته : مقادیر VPI و VCI به صورت پیش فرض در نظر گرفته شده و امکان دارد سرویس دهنده های مختلف از مقادیر دیگری استفاده کنند. (عموما این مقادیر به ترتیب 0 و 35 میباشند ولی لازم است مقدار صحیح آنرا از سرویس دهنده خود بپرسید.)

در صفحه بعد میبایست User و Password که از شرکت سرویس دهنده در اختیار شما گذاشته شده وارد کرده و بدون ایجاد هیچگونه تغییر در دیگر گزینه ها روی Apply کلیک نمایید.

پس از کلیک روی گزینه Apply عملیات ذخیره اطلاعات حدود 1 دقیقه زمان می برد و سپس صفحه زیر نمایش داده می شود:

به منظور انجام تنظیمات Wireless گزینه Simple Wireless Security Setup را انتخاب کنید.
تنظیمات Wireless

پس از انتخاب گزینه Simple Wireless Security Setup صفحه زیر نمایش داده می شود:

به منظور تغییر نام سرویس Wireless گزینه (Wireless Name SSID) را از ASUS به هر نام دلخواه تغییر میدهیم.

مودم به صورت پیش فرض کلمه عبوری جهت استفاده از سرویس Wireless در نظر نگرفته است و میبایست جهت محافظت از سرویس خود و جلوگیری از ورود و استفاده افراد غیر مجاز در قسمت Authentication Method گزینه WPA2-Personal را انتخاب کنید پس از انجام این تغییر Box جدیدی جهت وارد کردن Password به نام WPA Pre-Shared key باز میشود پس از وارد کردن Password مورد نظر روی Finish کلیک و جهت اعمال تغییرات تا راه اندازی مجدد مودم صبر کنید.

بدیهی است که از این پس ورود به شبکه Wireless و استفاده از این سرویس مستلزم وارد کردن Password تعریف شده در قسمت Authentication Method میباشد.