شرکت مخابرات استان سمنان
صفحه اول
تماس با ما
RSS
دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨ - |

تنظیم مودم ZYXEL

 اگر مدل مودم خود را نمی دانید این راهنما را مطالعه نمایید.


در اولین مرحله کاری وارد Internet Explorer  می شویم و در قسمت آدرس بار آدرس 192.168.1.1 را وارد نموده و منتظر پنجره دریافت User  و Password  مودم می شویم .بعد از نمایش قسمت ورود اطلاعات User Defalt  مودم که admin می باشد را وارد نمایید و در قسمت Password نیز admin را وارد نمایید.

بعد از وارد کردن اطلاعات و زدن کلید Login  می توانید اطلاعات مودم را مشاهده فرمایید.با زدن گزینه Network وارد قسمت تنظیمات Wanمودم شوید.

در بخش فوق باید اقدام به وارد کردن Vpi و Vci مربوط به شرکت مخابرات استان سمنان(vpi 0  وvci 35) می نماییم.در این قسمت باید اول انتخاب نمایید که می خواهید مودم خود به صورت اتوماتیک وصل که در شبکه یا تک کاربره استفاده نمایید یا اینکه می خواهید با زدن کانکشن از داخل ویندوز وصل شود .برای این مورد دو نوع انتخاب یعنی Bridging  یا PPPOE وجود دارد.

تنظیمات مودم در حالت Bridging

این گزینه زمانی انتخاب می شود که نیاز به ایجاد کانکشن در ویندوز باشد وشما اقدام به ایجاد کانکشن می نماید.

بعد از زدن گزینه Apply مودم آماده کار می باشد کابل تلفن را روی مودم وصل نمایید و منتظر شوید تا چراغ ADSL LINK ثابت گردد حال شما می توانید با ایجاد کانکشن اقدام به کانکت و استفاده از اینترنت خود نمایید.

تنظیمات مودم در حالت PPPOE

این گزینه زمانی انتخاب می شود که نیاز باشد مودم را در شبکه به صورت اتوماتیک استفاده نمایید .برای تنظیم مودم طبق شکلهای زیر اقدام نمایید .

بعد از وارد کردن User وPassword و انتخاب یا غیر فعال کردن گزینه ها مورد نظر که در شکلهای اعلام شده مراحل کاری را ادامه می دهیم.

بعد از زدن گزینه Apply مودم آماده کار می باشد کابل تلفن را روی مودم وصل نمایید و منتظر شویدتا چراغ ADSL LINK ثابت گردد حال شما می توانید از اینترنت خوداستفاده نمایید .


تنظیمات Wireless

حال در این قسمت به تنظیمات وایرلس نام و ایجاد رمز با استانداردهای مختلف را بررسی خواهیم نمود قابل ذکر هست بهترین استاندارد مورد استفاده WPA با ساختار PSK  می باشد انتخاب گزینه Apply  اقدام به ثبت تنظیمات نمایید .حال مودم آماده کارمی باشد کابل تلفن راروی مودم وصل کرده و منتظر شوید تا چراغ ADSL LINK  ثابت گردد حال شما می توانید از اینترنت خود استفاده نمایید.